luni, 21 iunie 2010

zboara avionuul :))

Pai eram acasa. :))
cu sora`mea =)) si ne plictiseam si i`o venit o idee la sora`mea. :))
ce`ar fi sa facem avioane din hartie? :)) si sa le aruncam pe garaj =))
eu plina de extaz ca deobicei :)) cum sunt la orice boacana :)) am zis DAAA :x
am facut avioane :)) am facut si concurs . =)) cred ca sora`mea o castigat:))
cateva erau pe jos, dar altele erau pe garaj si nu le puteam lua. :))
era clar ca o sa trebuiasca sa le strang eu. :))
le`am strans si m`am jucat din nou cu sora`mea :))
da se facuse seara si nu am mai avut chef sa cobor =))
si toti vecinii se uitau la avioanele alea de pe jos, dar mai ales se uitau din casa pe garaj unde deabia se mai vedea garaju de cate avioane aruncesem :))
la mama i`am zis ca ne`am jucat cu avioanele, ne`o certat :))
da la tata nu puteam sa ii zicem :))
si vine tata acasa, se uita pe geam si zice: "vai ce tigani nemernici o fost aici in curte si au aruncat avioane" [-(
atunci eu cu sora`mea am pufnit in ras si tata a spus: "ce? doar nu voi ati aruncat."
păăăăăăi :)) noi am fost da a fost ideea lui Dana (soramea) :))
si Dana repede:" ba nu ca Daria o vrut "
si asa a continuat cearta dintre mine si Dana pt ca eu aveam dreptate nu ea
da era clar ca se va termina prost povestea [ pt mine ] :))
i`o zis Dana la tata sa nu cumva la sedinta sa spuna ca ea o fost de vina ca se face de rusine
si de atunci vecinii ma privesc cu alti ochi :)) adik ma priveau ca a trecut intamplarea :))

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu